Sokağa çıkma kısıtlaması geri geldi!

 

Sokağa çıkma kısıtlaması geri geldi! Hangi saatler arasında yasak olacak?

Bugün gerçekleştirilen Kabine toplantısının ardından kameralar karşısına geçen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, koronavirüs salgınına karşı alınan yeni tedbir kararlarını açıkladı.

Bugün gerçekleştirilen Kabine toplantısının ardından kameralar karşısına geçen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, koronavirüs salgınına karşı alınan yeni tedbir kararlarını açıkladı. Erdoğan’ın açıklamalarına göre, hafta sonları 10.00-20.00 saatleri arasında sokağa çıkma yasağı uygulanacak. İşte koronavirüs tedbirleri kapsamında getirilen yeni kısıtlamalar…


Hafta Sonu Sokağa Çıkma Yasağı

Koronavirüs salgınının ana gündem maddesi olduğu Kabine toplantısının ardından alınan yeni kararlarla ilgili kamuoyunu bilgilendiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, hafta sonları tedarik ve üretim zincirleri aksamayacak şekilde 10.00-20.00 saatleri dışında sokağa çıkmanın yasak olacağını duyurdu. 


Restoran ve Kafelerde Paket Sistemine Geçilecek

Koronavirüs salgınına karşı alınan yeni tedbirler kapsamında 65 yaş ve üstü için uygulanmakta olan sokağa çıkma yasağı 20 yaş altı için de geçerli olacak. Restoran ve berber gibi işletmelerin çalışma saatleri 10.00-20.00 olacak. Restoran ve kafeler paket sistemine geçecek. Tüm spor müsabakaları seyircisiz oynanmaya devam edecek ve tüm şehirlere getirilen sigara içme yasağı sürecek. 

AVM'lerin Çalışma Saatleri Kısıtlandı

Alınan yeni kararla beraber AVM'lerin çalışma saatleri de 10.00-20.00 olarak kısıtlandı. Bunun yanında kıraathanelerin bir süre kapatılması ve okullardaki eğitimin online olarak devam etmesi kararına varıldı.